ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ

ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

01 – 07 серпня 2019

«Розширюючи права та можливості батьків, сприяємо грудному вигодовуванню!»

Бахурцова В. П. – керівник Регіонального методично-організаційного моніторингового центру з підтримки грудного вигодовування в Херсонській області.

    Щорічна світова акція під назвою «Всесвітній Тиждень підтримки грудного вигодовування» започаткована у 1992 році, коли була прийнята Інночентійська декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування.  

Сьогодні Всесвітній Тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться у більш ніж 170 країн світу, його мета – інформувати жінок про користь грудного вигодовування для здоров’я їх дітей.

В Україні Тижні підтримки грудного вигодовування проводяться з 2001 року, щороку з’являеться нове цікаве гасло Тижня.

Тема Всесвітнього Тиждня грудного вигодовування в 2019 році:

«Розширюючи права та можливості батьків, сприяємо грудному вигодовуванню!»

            Гендерна рівність в галузі соціального захисту батьків сприяє створенню умов для грудного вигодовування. Підтримка батьків та захист    їх прав – це причини, що спонукають нас виступати за зміну правил трудового законодавства та внутрішнього трудового розпорядку, захищати інтереси батьків на робочих місцях та пропагувати гендерну рівність в усіх прошарках суспільства.

Гендерна рівність батьків в галузі соціального захисту також сприяє досягненню Цілей сталого розвитку.

   Метою Всесвітнього Тижня-2019 є захист та підтримка грудного вигодовування (#WBW2019), а саме:

  • Зміна правил внутрішнього розпорядку та законодавства з метою покращення соціального захисту батьків.
  • Захист інтересів батьків на робочому місці.
  • Гендерна рівність та підтримка батьків у суспільстві. 

Задачі тижня – 2019:

  • Інформувати населення про звязок між гендерною рівністю батьків у суспільстві та грудним вигодовуванням.
  • Закріпити в суспільстві розуміння важливості підтримки батьків  та гендерної  рівності з метою підтримки грудного вигодовування.
  • Активувати роботу в сфері  гендерної рівності та соціального захисту батьків з метою популяризації грудного вигодовування.

Грудне молоко визнане ідеальною їжею для дитини – натуральне, стерильне, тепле, легко засвоюється, захищає від різноманітних інфекцій, алергічних захворювань.

Біологічно активні речовини, що містяться в грудному молоці, допомагають немовлятам швидше подолати пологовий стресс і адаптуватись до умов життя в новому для них середовищі. Вони сприяють кращому процессу травлення, формуванню повноцінної імунної системи, розвитку нервової системи.

Впливає грудне вигодовування і на здоров`я матері. Воно сприяє профілактиці мастопатії, пухлин молочних залоз, зменшує ризик маточної кровотечі, запобігає розвитку в майбутньому злоякісних новоутворень матки та яєчників.

Грудне вигодовування – основа становлення близьких, довірливих відносин між матір’ю та дитиною, спосіб їх спілкування, що підвищує здатність дитини до соціально ї адаптації. Крім того, грудне вигодовування дає матері більше часу для спілкування з дитиною, вчить краще розуміти немовля, дарує душевний спокій та радість від материнства.

Одним з найважливіших індикаторів успішності виконання програми грудного вигодовування є народження дітей в закладах охорони здоров’я, які сертифіковані Міністерством охорони здоров’я України, як «Лікарня, доброзичлива до дитини».

В Херсонській області такий статус мають 16 закладів охорони здоров’я, що складає 41 % від лікувальних установ, в яких надається медична допомога матерям і дітям (в Україні налічується 417 закладів, що складає 30,4 %). Зокрема, статус « Лікарня, доброзичлива до дитини» мають всі родопомічні заклади, районні дитячі поліклініки та дитячі стаціонари міста Херсону, ЦРЛ Бериславського, Великоолександрівського, Генічеського, Голопристанського, Каховського, Скадовського районів, міста Нова Каховка, родопомічний заклад Херсонської Обласної клінічної лікарні та дитяча Обласна Клінічна лікарня.

В закладах створено найкращі умови для успішного початку, продовження та підтримки грудного вигодовування.

Кількість дітей, що народжуються саме в таких лікарнях в області сягає 85,8 %, середньо український показник – 76,8 %,

Всі заходи направлені на збільшення кількості нормальних пологів, народження здорової дитини, зменшення захворюваності дітей, зменшення кількості післяпологових ускладнень у матерів.

Так в акушерських відділеннях Херсонської області за останні роки виросла кількість партнерських пологів до 79,5%, виросла кількість нормальних пологів до 71 %, протягом останніх восьми років не реєструється випадків гнійно-септичної захворюваності серед новонароджених та породілль, зменшився показник захворюваності дітей першого року життя.

Годування дітей грудного і раннього віку є одним з найважливіших спрямувань в галузі виживання дітей, сприяє їх найкращому життєвому старту, здоровому росту і розвитку, дає економічні переваги як для окремих сімей, так і на національному рівні в цілому.

Діючи разом, підтримаємо батьків та створимо умови для грудного вигодовування сьогодні і для майбутніх поколінь!