Посольство Японії в Україні разом із Всеукраїнським благодійним фондом Приватбанку «Допомагати Просто» реалізували Проект модернізації медичного обладнання Палати інтенсивної терапії відділення новонароджених пологового відділення КНП “Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С . Лучанського”. У межах Програми допомоги КУСАНОНЕ для лікарні було закуплено наступне медичне обладнання:

  • апарат дихальний дитячий Medin CNO (виробник Германія);

  • повітряний компресор;

  • два інкубатори для виходжування новонароджених SI-610-1 (виробник Чеська республіка).

Починаючи з 2002 року в Україні в межах фінансової допомоги України посольством Японії по програмі «КУСАНОНЕ» профінансовано 138 проекти на суму близько 10 млн. дол. США у сферах охорони здоров’я, освіти, соціального захисту тощо. Проект Херсонської міської клінічної лікарні було відібрано в числі 10 майже 500 заявок, отриманих Посольством. Цей грант є частиною офіційної допомоги розвитку Японії в Україні. З початку встановлення дипломатичних відносин у 1992 році Японія надала Україні допомогу на загальну суму 3,1 млрд. дол. США.

За останні роки в Україні спостерігається тенденція до зниження народжуваності. Проте, незважаючи на впровадження нових технологій ведення вагітності, пологів та медичної допомоги новонародженим дітям, передчасні пологи не мають тенденції до зниження. Тому виходжування кожної недоношеної дитини має важливе значення для суспільства. Відсоток дітей, народжених передчасно в Дніпровському районі м. Херсона щорічно складає 7,5-7,8%.

Головне завдання при виходжуванні недоношених дітей – не тільки збільшити їх виживання, а і підвищити якість життя та зменшити інвалідність у немовлят, що вижили. На сучасному етапі найбільш пріоритетним напрямком виходжуванні недоношених дітей є впровадження в широку практику методик, що знижують інвазивність проведеної терапії.

Завдяки придбаному апарату Medin CNO, з перших хвилин життя глибоко недоношеної та недоношеної дитини ми отримали можливість використовувати ранню n – СРАР-терапію – самостійне дихання під позитивним тиском через назальні канюлі або лицеву маску, що   забезпечує початкове роздуття легенів та початок оптимальної неінвазивної вентиляція легенів недоношеної дитини.

Апарат n – СРАР-терапії поєднує самостійне дихання недоношеної дитини із постійним позитивним тиском в дихальних шляхах та неінвазивну вентиляцію через назальні канюлі або лицеву маску.

Використання апарату n – СРАР-терапії дозволить покращити результати лікування, знизити неонатальну смертність та ризик формування хронічних захворювань легенів, знизити тривалість респіраторної підтримки та загальну тривалість лікування глибоко недоношеної дитини. Апарат Medin CNO працює з використанням повітряного компресору.

Постійна підтримка температури тіла в межах 36,8 – 37,2 С є основною умовою успішного виходжування передчасно народжених дітей.

Новонароджені з дуже малою та особливо з надзвичайно малою масою тіла при народженні потребують додаткового тепла і більш ретельного контролю температури тіла. Заходи збереження тепла включають використання закритих інкубаторів з подвійними стінками та постійним контролем за температурою тіла дитини, постійним контролем за температурою в інкубаторі та за відносною вологістю, за концентрацією кисню в інкубаторі.

Ці характеристики має сучасний неонатальний інкубатор для новонароджених SI-610-1 виробник Чеська республіка. Його конструкція забезпечує мінімальну втрату тепла передчасно народженої дитини.

Інкубатор для новонароджених SI-610-1 призначений для запобігання стрибкам температури тіла у недоношених та хворих новонароджених дітей, що значно покращує результати лікування.

Відділення новонароджених пологового будинку отримала 2 інкубатора: один придбаний в рамках отримання гранта по програмі «КУСАНОНЕ», другий – благодійним фондом Приватбанку «Допомагати Просто».

За час використання придбаного обладнання, з 31.05.1019 року було виходжено 20 недоношених та хворих новонароджених.

Херсонською міською радою також були виділені кошти в розмірі 170 тис. грн на капітальний ремонт палати інтенсивної терапії відділення новонароджених пологового будинку.

Завдяки реалізації проекту Посольства Японії в Україні «Кусаноне», Всеукраїнського благодійного фонду «Допомагати Просто!», за допомогою Херсонської міської ради , в доповненні до наявної апаратури, створені надсучасні умови для виходжування дітей, що народились в нашому акушерському відділенні.

З повагою,

завідуюча відділення новонароджених

В.П. Бахурцова