Що таке коронавірус (2019-nCoV)?

Коронавіруси – це велике сімейство вірусів і лише деякі з яких можуть викликати захворювання у людей, такі як важкий гострий респіраторний синдром (SARS в 2012 році в Африці) , близькосхідний респіраторний синдром (MERS 2015 та 2017 роки в Саудівській Аравії – 1871 випадок) та інші циркулюючі серед тварин захворювання. В основному це одиничні випадки.

Більшість пацієнтів, захворівших під час спалаху в місті Ухань (Китай ), повідомили про зв’язок з Південно-китайським ринком морепродуктів, що вказує на зараження від тварин. Джерело інфекції ще не відомо, але вчені пов’язують розповсюдження захворювання з традицією вживання в їжу недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Хто в групі ризику?

Всесвітня організація здоров’я рекомендує подорожуючим уникати всіх необов’язкових поїздок в Китай, особливо в зону спалаху захворювання провінцію Хубей.

При подорожі:

– уникати контакту з людьми з ознаками застуди,

– часто мити руки,

– уникати контакту з живими або мертвими тваринами,

– уникати вживання в їжу сирих, або недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Як проявляється захворювання?

Симптоми коронавірусу можуть з’явитися від 2 до 14 днів після зараження. У пацієнта повинен бути контакт з хворою або мертвою твариною, або вживання недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження, або контакт з людиною хворою на коронавірус. А також історія подорожей в зону спалаху коронавірусу.

Початок захворювання схожий на ГВРІ: лихоманка, кашель, ломота в тілі. В деяких випадках може також бути діарея, нудота та розлади шлунку. Захворювання може ускладнюватися: пневмонією та сепсисом.

Лікування

В основному направлено на боротьбу з симптомами та ускладненнями. Спеціального лікування не існує.

Профілактика

– Вакцини не існує!

– Потрібно часто і якісно мити руки , особливо якщо ви були в громадському місці.