На сьогодні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу характеризується високим рівнем поширення серед представників різних груп населення, насамперед осіб, які належать до групи підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, переважним ураженням осіб працездатного віку, не рівномірним поширенням та зміною основного шляху передачі ВІЛ із парентерального на статевий.

Розвиток епідемії ВІЛ/СНІДу у Дніпровському районі має ті ж закономірності, що і у м. Херсон та і в цілому в Україні.

У КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім..О.С.Лучанського» планомірно проводиться робота по забезпеченню профілактики ВІЛ/інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

Цього року лікарня уклала договір з НСЗУ по пакету «Діагностика, лікування та супровід осіб з вірусом імунодефіциту людини» і зараз за ним працює.

В лікарні функціонує кабінет «Довіра», на базі якого проводиться консультування та тестування осіб, що звернулися за послугами безоплатного добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, а також призначається антиретровірусна терапія.

Під час обстеження хворих медичні працівники дотримуються принципів добровільності та конфіденційності.

Значна увага приділяється профілактичній роботі серед уразливих груп населення. В лікарні забезпечена можливість добровільного безоплатного консультування та тестування на ВІЛ різних категорій населення. Впроваджено протокол добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію.

За період 9 місяців обстежено 5225 осіб, швидкими тестами-1698, виявлено позитивних 23 особи.

З повагою,

лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра»

Т.В.Тищенко

 

З повагою,

лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра»

Т.В.Тищенко