На базі Міського «Центру серця» діє у цілодобовому режимі Регіональний реперфузійний центр для надання допомоги хворим на гострий коронарний синдром з елевацією сегменту ST(гострий інфаркт міокарда). У листопаді 2016 року, у зв’язку з реорганізацією ліжкового фонду організовано кардіоревматологічне відділення Міського центру серця (МЦС) на 70 ліжок (50 кардіологічних та 20 ревматологічних ліжок) .

Своєчасне відкриття інфаркт-залежної коронарної артерії визначає подальшу долю пацієнта, і на сьогодні це є найбільш ефективною методикою лікування цієї категорії хворих. Ця високоефективна та високоспеціалізована методика визнана у всьому світі та надається у стінах нашої лікарні (шестиповерхова споруда). Але основною проблемою залишається несвоєчасне звернення за медичною допомогою при виникненні болю або дискомфорту за грудиною. Представлений для широкого загалу опитувальник наявності стенокардії (Опитувальник РОУЗЕ)

буде корисним для пацієнтів та лікарів інших спеціальностей. Якщо є біль у грудній клітці, треба негайно звернутися до лікаря, примінити опитувальник, а при необхідності викликати швидку.

З 2001 року кардіоревматологічним відділенням завідує міський позаштатний експерт з питань кардіології Управління охорони здоров`я ХМР, кардіолог вищої категорії — Миргородська Любов Іванівна.

На базі кардіоревматологічного відділення Міського центру серця надається допомога хворим з невідкладними станами в кардіології, проводиться діагностика та лікування хворих з ІХС(ішемічна хвороба серця), артеріальною гіпертензією, порушенням ритму та ін. Застосовуються сучасні методики лікування згідно діючим протоколам з використанням Європейських, американських асоціацій з Кардіології, Української Асоціації кардіологів, кардіохірургів, аритмологів, гіпертензіологів. Працюють висококваліфіковані фахівці, які мають достатній досвід роботи у невідкладній кардіології, інтервенційній кардіології. Великий досвід і медичних сестер та молодшого медичного персоналу у догляді за пацієнтами.

Алгоритми роботи відділень, надання невідкладної допомоги, лікування, алгоритми взаємодії між відділеннями та стаціонарами інших ЛПУ є пріритетними у роботі Центру.

Систематично здійснюється консультативна, діагностична та лікувальна допомога хворим ревматологічного профілю .

Виконуючою обов’язки міського ревматолога є лікар вищої категорії, справжній професіонал – Мостова Алла Григорівна.

На госпіталізацію направляються хворі з патологією кістково-м`язової системи в стадії загострення: системні васкуліти дифузні хвороби сполучної тканини в стадії загострення, хронічна ревматична хвороба серця з порушенням ритму, серцевою декомпенсацією. Проводиться детальне обстеження, лікування, надаються рекомендації щодо подальшої реабілітації в амбулаторно-поліклінічних та санаторно-курортних умовах.

Проводиться відбір та обстеження пацієнтів з ревматичними вадами серця для оперативного лікування, реабілітації та подальше спостереження.

Спільно з лікарями ортопедами-травматологами лікувальних установ міста удосконалюється медична допомога хворим з патологією суглобів, проводиться відбір для хірургічного лікування.

Значна увага приділяється діагностиці, лікуванню та профілактиці остеопорозу. На базі поліклініки №1 КНП «ХМКЛ ім. О.С. Лучанського» працює міський кабінет «Остеопорозу», де проводиться скринінг: однохвилинний тест, ультразвукова денситометрія, рентген-діагностика та лабораторні тести, призначається лікування.

Для діагностики ревматологічних захворювань використовується широкий арсенал медичних досліджень: рентгенографія, денситометрія, УЗД суглобів, УЗД внутрішніх органів, МСКТ, МРТ, ЕХО-КС; методи лабораторної діагностики: біохімічні, імунологічні, серологічні.

Згідно локальних протоколів у лікуванні ревматологічних хвороб використовуються: НПЗП, ГКС, у тому числі «пульс-терапія», комбінація базисних препаратів, широкий спектр фізіотерапевтичних методів лікування.

Позитивний мікроклімат, сучасні методи терапії, доброзичливе ставлення до кожного пацієнта та кваліфікована медична допомога – невід`ємні складники успішного лікування хворих. Ми знаємо як та чим лікувати, ми вміємо це робити на сучасному рівні, ми готові зробити все, що від нас залежить.

Тел. Пост №1(кардіологія) — 318-380

Тел. Пост №2(ревматологія) -318-365

Тел. Миргородська Л.І. – тел.318-465

Тел. Мостова А.Г. – 318-269