Операційне відділення – самостійний багатопрофільний підрозділ КНП «ХМКЛ ім.. О.С. Лучанського», що надає цілодобову ургентну допомогу хворим мешканцям міста та області, а також планову меддопомогу населенню міста з хірургічною, урологічною, гінекологічною патологією.

Колектив відділення в своїй роботі завжди орієнтований на впровадження та опанування нових методик і технологій. Відділення забезпечено сучасним обладнанням, що дозволяє надавити медичну допомогу на найвищому рівні. Укомплектовані три ендоскопічні стійки, що дозволяє виконувати оперативні втручання згідно сучасної ендоскопічної технології.

Працюють у відділенні високопрофесійні спеціалісти.

У випадках урологічного втручання широко застосовується метод лазерної літотрипсії ниркових каменів, нижньої та середньої третини сечовивідних шляхів, успішно впроваджена малоінвазивна методика лікування аденоми простати – транс уретральна резекція.

Лікарі-гінекологи успішно проводять діатермоексцизії кіст яєчників, туботомії, сальпінголізиси, сегментарні резекції маточних труб, консервативні міомектомії, гістероскопії.

В хірургічній практиці широко застосовуються порожнинні та лапароскопічні втручання різного ступеня складності.

У 2014 році відділення взяло участь у всеукраїнському проекті «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» та, згідно з висновками «Служби організації інфекційного контролю» («СОІК»), відповідає даному статусу дотепер.