Кожна галузь медицини займається своїми вузькими специфічними задачами, які в підсумку дають головне — достовірний діагноз і відповідно якісне лікування.

Патологоанатомічне відділення працює в трьох напрямках:

— посмертна діагностика хвороб і причин смерті;

— цитологічна прижиттєва діагностика патологічних процесів і захворювань

— гістологічна прижиттєва діагностика патологічних процесів і захворювань

Лікар будь-якої спеціальності, зустрічаючись з патологією може тільки з більшою часткою ймовірності припустити захворювання або патологічний процес. Завдання гістолога — точно визначити і пояснити виявлену патологію.

Мікроскопічний або морфологічний діагноз — найточніший доказовий діагноз.

Залежно від відповіді лікаря морфолога, хворим рекомендується лікування, індивідуальне в кожному випадку.

Надісланий матеріал (біопсійні шматочки і видалені органи), в залежності від його обсягу і характеру, може бути досліджений протягом приблизно 30 хвилин (експрес-метод), або шляхом звичайної проводки, протягом 5 днів.

Результати дослідження вносяться в електронну базу і зберігаються у відділенні 10 років, виготовлені препарати — 5 років, і можуть бути видані на вимогу хворих.

З 2014р. завідувачем відділення призначено Мазуренко Сергія Миколайовича.

Відділення є базою для студентів медичного коледжу з предмету техніка гістологічних досліджень, та занять з патологічної анатомії та патофізіології.

З початку 2014р. патанатомічне відділення обслуговує Клінічну лікарню Суворовського району, з повним циклом обробки гістологічного матеріалу та проводяться розтини тіл померлих. Завдяки сумісній співпраці двох лікарень покращилась матеріально-технічна база відділення.

Всі теперішні працівники відділення — досвідчені, кваліфіковані фахівці, зберігають традиції закладені при створенні відділення: працьовитість, відданість професії та відділенню.

За консультацією препаратів можуть звертатися всі бажаючі за наявності направлення, в якому вказані дані клінічних та лабораторних досліджень. Крім того, необхідно мати парафінові блоки на випадок необхідності додаткових методик дослідження.

Тел. пост – 318-506