Профспілкова організація КНП «ХМКЛ ім.О.С.Лучанського» розпочала свою діяльність ще у 1954 році, коли був зведений перший стаціонар по вулиці Старостіна, 18. Протягом багатьох років комітетом керували висококваліфіковані працівники галузі охорони здоров`я, люди, які були активними організаторами, професійними керівниками, ініціаторами багатьох заходів, які сприяли розвитку профспілки лікарні. Цю естафету у 2000 році прийняла лікар-кардіолог – Чуєнко С.М., яка до теперішнього часу підтримує та ініціює колектив лікарні, зберігаючи традиції у розвитку сучасної профспілкової організації.

Головний напрям у роботі профспілкового комітету – захист соціально-економічних гарантій та трудових прав колективу, створення сприятливих умов праці та активне суспільне життя лікарні.

За ініціативи голови профспілкового комітету колектив лікарні активно бере участь у культурно-масових заходах, спартакіадах.

Доказом цього є неодноразові перемоги на Всеукраїнських та Обласних конкурсах художньої самодіяльності працівників охорони здоров`я у номінаціях «Вокал», призові місця з футболу, гри в шашки та шахмати на обласних спартакіадах.

З особливою турботою профспілка, разом з радою ветеранів, проявляє свою увагу до ветеранів праці та до ветеранів війни, які працювали у нашій лікарні. Кожного року їх вітають з днем перемоги та міжнародним днем медсестри.

Святкування урочистих заходів, які проводяться у закладі, завжди проходять у сприятливій та привітній атмосфері, яку дарують співробітники демонструючи свої таланти. Звичайно, за сприяння профспілкового комітету кращі співробітники отримують грамоти та грошові нагороди.

Профспілковий комітет разом з асоціацією медсестер приймає активну участь в організації волонтерського руху, в наданні матеріальної допомоги військовослужбовцям в зоні АТО.

Кожен рік до дня захисту дітей проводиться благодійна акція «Від серця до серця», кошти від якої надходять на допомогу онкохворим дітям в Міський Центр реабілітації дітей з онкологічними захворюваннями при клінічній лікарні.

Трудові будні профспілкового комітету наповнені плідною працею, активним рухом вперед, що сприяє організації лікувально-діагностичного процесу та суспільного життя лікарні