Олександр Семенович Лучанський

Засновник та перший головний лікар, Заслужений Лікар України, що очолював лікарню 32 роки.

У 1999 році лікарні присвоєно його ім’я, а на фасаді 6-ти поверхового корпусу встановлено меморіальну дошку на честь засновника системи охорони здоров’я Дніпровського району міста Херсона.

Лікарню Дніпровського району засновано у 1959 році. До цього мешканці району отримували медичну допомогу в єдиній у м. Херсоні губернській лікарні, яку було засновано 1818 року. З 1944 року і до теперішнього часу ця лікарня має статус обласної лікарні та виконує функції організаторсько-методичного та лікувально-діагностичного центру Херсонської області.

У Дніпровському районі перший медичний заклад відкрився у 1897 році. Це була амбулаторія, що розміщувалась у флігелі  по вул. Старостина, 14. У 1907 році амбулаторія розширюється та займає половину приватного будинку по вул. Городній, 43. Першими медичними працівниками були лікарі Гримберг М.І., Пушкарьова О.Т. та фельдшер Бомба. Окрім надання медичної допомоги населенню району медичні працівники здійснювали контроль за санітарним станом району, були фармацевтами да дезінфекторами.

У 1932 році по вул. Старостина, 17 відкривається перша поліклініка. У 1955 році поліклініка переводиться на перший поверх житлового будинку по вул. Чорноморській, 5. Першим завідувачем поліклініки було призначено лікаря Високопольського А.А., з ним до 1958 року працювала медична сестра Овсяникова Є.М. Лікареві Високопольському А.А. першому в Херсонській області було присвоєно звання «Заслужений лікар УРСР».

У 1926 році по вул. Перекопській, 58 відкривається дитяча консультація, яку в 1949 році було реорганізовано в дитячу поліклініку.

Перший стаціонар на 15 ліжок було відкрито в 1954 році по вул. Старостина, 17. Першим головним лікарем було призначено Коротецьку К.Т., старшою медичною сестрою – Виниченко Л.Д.

   У середині 30-х років створюються амбулаторії на заводі ім. Петровського, на консервному комбінаті, на заводі склотари. У подальшому, паралельно зі зростанням промислових підприємств у Дніпровському районі, переважно з будівництвом бавовняного комбінату й житлового масиву при ньому, починається новий етап охорони здоров’я Дніпровського району.

   У 1958 році на пустирі, поряд із будівництвом бавовняного комбінату, почалося будівництво лікувально-профілактичного закладу для працівників комбінату і мешканців Дніпровського району. Головним лікарем було призначено Олександра Семеновича Лучанського. Лікар, фронтовик (був у діючій армії з 1941 по 1945 роки), володів великими організаторськими здібностями, був відповідальним і цілеспрямованим.

Будівництво лікарні йшло великими темпами:

  • 1959 рік – перший корпус (пологовий будинок);

  • 1960 рік – другий корпус (дитяче відділення);

  • 1964 рік – 6-ти поверховий корпус стаціонару;

  • 1971 рік – корпус поліклініки № 1;

  • 1979 рік – корпус нового пологового будинку;

  • 1984 рік – корпус нової дитячої поліклініки.

На базі стаціонарного корпусу було відкрито ургентні відділення, що забезпечували невідкладною допомогою все населення міста Херсон: відділення невідкладної хірургії, гінекологічне, урологічне, інфарктне відділення.

До теперішнього часу лікарня є базовою з надання ургентної допомоги. 3 2000 року має статус БЛІЛ-1 – базова лікарня інтенсивного лікування першого рівня, (85 % пацієнтів надходять на лікування за невідкладними показаннями).

У структурі лікарні – стаціонар на 415 ліжок, у відділення якого госпіталізується до 18 тис. пацієнтів на рік хірургічного, урологічного, гінекологічного, травматологічного, кардіологічного, гастроентерологічного, пульмонологічного профілю, функціонує пологовий будинок, дитяче, неврологічне та паліативне відділення.

Лікарня має потужну діагностичну базу, що дозволяє виконувати всі основні види досліджень; операції проводяться в 10 операційних блоках, функціонує 38 ліжок реанімації та інтенсивної терапії.

У поліклініках для дорослого і дитячого населення ведеться прийом за
 32 лікарськими спеціальностями, у тому числі – й надання стоматологічної допомоги. За рік лікарями поліклінік обслуговується більш 1 млн. пацієнтів.

Заклад користується заслуженою повагою в населення міста та області, медичної спільноти Херсонщини.

   У 2007 році за вагомий внесок у формування нового позитивного іміджу України лікарню було занесено до видання серії «Новітня історія України. Імена. Звання. Творчість».

   З 2008 року лікарня має статус ЮНІСЕФ (Всесвітній дитячий фонд ЮНІСЕФ): «Лікарня, доброзичлива до дитини»;

з 2009 року лікарня має статус клінічної лікарні;

з 2009 року лікарня має статус ЮНІСЕФ: «Лікарня, доброзичлива до молоді»

У 2010 році відкрито дитячий реабілітаційний центр для онкохворих дітей.

У 2012 році – створено міський центр серця на базі інфарктного та кардіологічного відділень з рентген-операційним блоком для проведення інтервенційних втручань.

Багатопрофільний заклад, що надає ургентну та планову допомогу мешканцям міста та області (80 % ліжкового фонду працює в режимі надання ургентної допомоги: відділення невідкладної хірургії, гінекологічне, урологічне, реанімаційне, неврологічне відділення, кардіологічного профілю).

Ліжковий фонд на 1990 рік – 805 ліжок

на 2022 рік – 415 ліжок

на 2023 рік – 305 ліжок (через зменшення чисельності населення міста в період воєнних дій).

У поліклініках ведеться прийом дорослого та дитячого населення за усіма профілями