У 2024 році програма реімбурсації працює за такими ж самими правилами, як і торік. А отже, “Доступні ліки”, лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді, знеболення для паліативних пацієнтів, а також тест-смужки для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу можна так само отримати за е-рецептом.

Програма включає понад 500 найменувань ліків та медичних виробів, які пацієнти отримують безоплатно або з частковою доплатою. Переглянути найменування міжнародних непатентованих назв можна тут https://ips.ligazakon.net/document/kp231394?an=746 у розділі три “Реімбурсація”.

З е-рецептом потрібно звернутися в аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації. Зазвичай такі аптеки мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки” (та “+Інсуліни”, якщо потрібні саме вони).

Також знайти аптеку з “Доступними ліками” допоможе:

Хто виписує е-рецепт на ліки та медичні вироби з програми реімбурсації

Сімейний лікар, терапевт або педіатр може самостійно призначити ліки при таких станах: серцево-судинні захворювання; цукровий діабет 2 типу; бронхіальна астма; хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Знеболювальні для паліативних пацієнтів за певних умов також виписує сімейний лікар. Детальніше про це тут: https://cutt.ly/kwKo6ICX.

При інших захворюваннях чи станах потрібно спочатку отримати призначення лікаря-спеціаліста, який також може виписати перший рецепт:

  • при розладах психіки та поведінки — психіатр;
  • при епілепсії — психіатр або невролог;
  • при нецукровому діабеті та для пацієнтів з цукровим діабетом, що потребують терапії препаратами інсуліну — ендокринолог;
  • при хворобі Паркінсона — невролог;
  • у посттрансплантаційному періоді — трансплант-координатор.

Електронний рецепт на тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові пацієнтам з цукровим діабетом І типу може виписати як ендокринолог, так і сімейний лікар.

Джерело: НСЗУ Національна служба здоров’я України 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Name *