Проходить місячник профілактики серцево-судинних захворювань

Серцево-судинні захворювання являються основною причиною передчасної смерті у всьому світі. За даними наукових досліджень профілактика серцево-судинних захворювань дуже ефективна. Профілактика захворювань – координаційний комплекс на суспільному та індивідуальному рівні, направлений на усунення або мінімалізацію впливу серцево-судинних захворювань та пов’язану з ними інвалідність.

Пандемія коронавірусної хвороби 2019, збудником якої виступає вірус SARSCoV-2, охопила майже всі країни світу, і мільйони людей щоденно мають ризик захворіти. Згідно з даними попередніх звітів артеріальна гіпертензія, цукровий діабет і серцево-судинні захворювання є найбільш поширеними коморбідностями серед хворих на COVID-19, які можуть погіршувати прогноз і перебіг захворювання.

Основні положення профілактики.

Популяційні: зміна способу життя, екологічного оточення, пропаганда здорового способу життя.

Стратегія високого ризику: заходи, направлені на зниження рівня факторів ризику серцево-судинних захворювань. Ці направлення профілактики повинні взаємно доповнювати одне одного.

Заходи, спрямовані на здоровий спосіб життя:

  1. Відмовитись від куріння;

  2. Дотримуватись гіпохолестеринової дієти;

  3. Зменшення вживання повареної солі до 5г на добу;

  4. Зниження надмірної ваги;

  5. Контроль артеріального тиску;

  6. Фізична активність;

  7. Контроль показників ліпідного обміну;

  8. Обмеження вживання алкоголю.

Навіть невеликі зміни, внесені у здоровий спосіб життя, можуть уповільнити старіння серця.

Традиційно у вересні кожного року в лікувально-профілактичних закладах міста та області проходить місячник профілактики серцево-судинних захворювань, ініційований Департаментом охорони здоров`я облдержадміністрації. У заклад імені О.С. Лучанського проводяться наступні заходи: оформлені інформаційні стенди з питань боротьби зі шкідливими звичками та ведення здорового способу життя, у холі поліклініки наявні брошури з питань профілактики серцево-судинних захворювань.

Всі ми давно знаємо, що кращий спосіб лікування хвороби є її профілактика. Долучайтеся до здорового способу життя і Ваше серце Вам віддячить.

З повагою,

лікар-кардіолог поліклініки № 1

Карпенко Л.Д.